با ما تماس بگیرید

09127641050

لوله اسپیرال

کاربرد و مزایای لوله پلی اتیلن اسپیرال

لوله پلی اتیلن اسپیرال در اندازه های بسیار  بزرگ ازاندازه ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ ساخته میشوند جنس سطوح این لوله ها از پلی اتیلن چگالی زیاد و یا HDPE میباشد.

لوله پلی اتیلن اسپیرال می توان  به منظور سیالات در شرایط ثقلی منتقل کرد  و کارایی هایی برای  فشار کم  مصرف می گردد. لوله پلی اتیلن اسپیرال از لحاظ  سنگینی دارای  وزن کم  از لوله های یک جداره تولید  می شوند و در شرایطی  که سیالات در فشار کمی  از آن انتقال می یابد  می تواندر جهت منتقل شدن فاظلاب نیز مصرف گردد لوله های دوجداره پلی اتیلن اسپیرال را در شرایطی  که سنگینی خاک از بیشتر از مقاومت لوله های کاروگیت زیاد تر  باشد  با لوله های کاروگیت تعویض می گردد

 . لوله پروفیل HDPE آخرین پیشرفت اسپیرال هستند که  در تکنولوژی پیشرفت مواد و تولید است. خواص مواد اولیه و فناوری محصول ترکیبی تولید شده  تا یک لوله برای برنامه کارامد برای دارای عدم فشار طراحی مهندسی سبک در شهرداری، کاربردهای صنعتی، تولید و تولید جاده، بازسازی خطوط لوله عرضه کننده دریایی د. این لوله ها  شکلی مانند مارپیچ هستند و شکل  انعطاف پذیری زیادی  دارند و قرار بگیرند، به این سبب که این لوله ها فشار را به محیط انتقال می دهند. .

 

.

مزایای استفاده از لوله و اتصالات پلی اتیلن

لوله ومتصل شدگان  پلی اتیلن می‌توانند مناسب ترین  انتخاب جهت  سیستم‌های سیالات منتقال شده در پروژه‌های گوناگون صنعتی، نیروگاه ها، خطوط فاضلاب منتقل یافته، سیستم‌های آبیاریبا روش  قطره‌ای و بارانی، خطوط منتقل یافته گاز، خطوطمنتقل یافته آب و شبکه‌های آبرسانی می‌باشد.

مزایای این لوله به گونه زیر است:

استحکام درمقابل نور آفتاب، اشعه ماوراء بنفش، ضربه، پوسیدگی واثار گونانون مواد شیمیایی

مدت زمان زیاد لوله پلی اتیلن و هزینه‌های تعمیربکاهد  
موافق با محیط طبیعی

طراحی مهندسی

انعطاف پذیری زیاد

نصب راحت، با سرعت  و با هزینه کم لوله و متصلات  پلی اتیلن

پلی اتیلن در طی عمل کردش و ثابت می ماند  و ضریب اصطکاک کم است

لوله پلی اتیلن مناسب برای آب اشامیدنی زیرا  بهداشتی و غیر سمی هستند  

وجود اندازه گوناگون لوله و متصلات پلی اتیلن

حدود دمای کارگسترده

تاثیر ناپذیری در خاکهای وارد شده در زمین های کشاورزی

نصب و انتقال دادن با هزینه ها کم

وزن کم

کاربرد و موارد استفاده لوله های پلی اتیلن

لوله‌های پلی اتیلن که بااسم کوچک شده (HDPE) یا پلی اتیلن دشوارمعرفی می‌شوند، کارایی زیادی دارند در کشاورزی، آبیاری، آبرسانی، کاورینگ و هم پوشانی و گازمنتقل کردن  می‌باشند. می‌توان به کاربردهای دیگر این لوله توجه کرد:

در شبکه های آبرسانی شهری و روستایی  مصرف می شود

در شبکه های فاضلاب شهری و روستایی مصرف می گردد

مصارف هایی در شبکه های گازرسانی

مصرف در شبکه و سیستم زهکشی

سیستم های منتقل کننده مایعات و فاضلاب صنعتی

سیستم های آبیاری با فشار (قطره ای و بارانی)

مورد استفاده درکابل های مخابراتی، کابل برق و فیبر نوری

و استفاده های دیگرهم دارد

لوله های پلی اتیلن اسپیرال کارایی های گوناگونی داراست که میتواناز ان ها  در خط ها ی  انتفال یافته فاضلاب، آبگیرها و آبربزهای داخل  دریا، درست کردن دوباره خطوط انتقال دادن  فاضلاب قدیمی، تولیثد  منهول تولید ابرو (پل)، تولید  مخازن حفظ مواد شیمیایی و تانکهای سپتیک، به وجود اوردن  معابر غیر هم سطح زمین و کارایی های ویژه دیگرمی توان به حساب اورد .

موارد مورد  استفاده شده در لوله‌های پلی اتیلن با پس از طی زمان پیشرفت قابل توجه ای   داشته و این پیشرفت فزاینده به سبب استفاده از تکنولوژی‌های نو در تولید  مواد اولیه پلی اتیلن با ساختاری مناسب تر ، سبب شده است تا تولیدات نو از لوله‌های پلی اتیلن های شود  به وجود.

از ۷۰ سال پیش در صنایع گوناکون اروپا و بعد ایالات متحده لوله پلی اتیلن اسپیرال استفاده می کردند. از دیگر کارایی های در حال حاضر لوله پلی اتیلن می‌توان منتقل کردن آب (سیستم‌های آبرسانی، آبیاری با فشار و …)، انتقال دادن  و جابجایی کردن  سیالات شیمیایی، سیالات سرد ‌کننده و گرم کننده،مورد استفاده  قرار دادن به جهت   محافظ و عایق کابل‌های برق و فیبر نوری و مصرف های  مختلف به شمار اورد .

لوله پلی اتیلن یک جداره، از گونه  این لوله‌ها است که می‌توان از آن در فشارهای بین ۲ تا ۴۰ اتمسفراستفاده کرد. خصوصیات ویژه ی لوله پلی اتیلن مقایسه  به گونه های  دیگر لوله‌ها مثل لوله های فولادی ،  سبب گردیده است که سرعت پیشرفت مصرف از این لوله‌ها در شبکه‌های انتقال و توزیع آب و سیستم‌های آبیاری با فشار بسیارزیاد  باشد.